Звіт про громадське обговорення проєкту міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки
1. Найменування органу виконавчої влади, який проводив обговорення:
Департамент охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2. Зміст питання або назва проєкту акта, що виносились на обговорення:
Проєкт міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки.
Зауваження та пропозиції від громадськості приймалися з 01 вересня по 15 вересня 2021 року на електронну адресу: [email protected]
3. Інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні:
Мешканці міста Києва – відвідувачі офіційного веб-порталу Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). В обговоренні проєкту взяли участь представник об’єднаної програми з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), Офіс Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) та представник Секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, громадська організація «Клуб «Еней», представництво в Україні Міжнародного центру з питань освіти та підготовки в сфері охорони здоров’я Університету штату Вашингтон (І-TECH), громадська організація «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», які висловили підтримку та запропонували внести доповнення до зазначеного проєкту.
4. Інформація про пропозиції, що надійшли за результатами обговорення, результати їх розгляду та причин неврахування пропозицій:
№ з/п | Пропозиція | Результат: враховано/ | Підстава не врахування пропозиції |
1 | В розділі 5 «Проведення інформаційних кампаній з питань профілактики захворювань та здорового способу життя» Переліку завдань і заходів міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки передбачити поширення інформації не тільки шляхом друку, але і через такий сучасний засіб комунікації Інформаційну Платформу, що передбачається п. 4.1 «Створення та супровід інформаційної платформи (системи) статистичних даних про стан здоров’я населення та діяльність закладів охорони здоров’я». (пропозиція надійшла від співробітника об’єднаної програми з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) та від Офісу Обєднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД ) | не враховано | Пропонований захід у повному обсязі відображений у розділі 4 Переліку завдань і заходів міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки. Так, п. 4.1. «Створення та супровід інформаційної платформи (системи) статистичних даних про стан здоров’я населення та діяльність закладів охорони здоров’я» передбачає автоматизований процес збору та аналітичну обробку (розрахунок показників, графічна візуалізація, побудова аналітичних панелей тощо) статистичної звітності про стан здоров`я населення та діяльність закладів охорони здоров’я суто відповідно до наказів Міністерства охорони здоров`я України. Водночас, важлива для населення інформація постійно розміщується Департаментом охорони здоров’я на Єдиному вебпорталі територіальної громади міста Києва, веб-сайті Департаменту охорони здоров’я, поширюється в соціальних мережах, зокрема в Facebook, Telegram.
|
2 | Пропозиція щодо розробки та впровадження інформаційної системи для забезпечення реєстрації нових випадків ВІЛ-інфекції.
(пропозиція надійшла від представництва в Україні Міжнародного центру з питань освіти та підготовки в сфері охорони здоров’я Університету штату Вашингтон (І-TECH) | не враховано | В Україні з 2016 року успішно впроваджується медична інформаційна система «ВІЛ-інфекція в Україні». На сьогодні до системи підключені всі заклади охорони здоров’я України, у т. ч. заклади міста Києва, що надають медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Таким чином, розроблення та впровадження регіональної системи для забезпечення реєстрації випадків ВІЛ-інфекції, при успішно діючій національній, - відсутня потреба. |
3 | Доповнення розділу 1 Переліку завдань і заходів міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки новими пунктами такого змісту: «1.5. Забезпечення соціального супроводу чоловіків, які мають сексуальні стосунки з чоловіками (ЧСЧ), в рамках залучення до програми з до контактної профілактики ВІЛ (ДКП) в місті Києві. 1.6. Підвищення рівня поінформованості населення, зокрема серед ключових спільнот щодо інфікування ВІЛ, з питань запобігання інфікування ВІЛ-інфекцією, за допомоги просування інформаційної кампанії «не визначальний дорівнює не передавальний» (Н=Н).» (пропозиції надані громадською організацією «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ») | не враховано | З 01 вересня по 15 вересня 2021 року тривало громадське обговорення проєкту міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки. Пропозиції від громадської організації «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» надійшли 16 вересня 2021 року о 13:22 год. Послуги з догляду та підтримки ВІЛ-інфікованим особам регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 1121 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програми «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями», пунктом 4 якої передбачено закупівля послуг з догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ та послуг з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ. Виконавцем визначено державну установу «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». При написанні заходів до проєкту програми міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки, Департаментом фінансів було зауважено про недопущення фінансування таких заходів з бюджету міста Києва, оскільки вони фінансуються з Державного бюджету.
|
5. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення.
Проєкт рішення Київської міської ради «Про затвердження міської цільової програми «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки», після громадського обговорення, надіслано до заінтересованих сторін для погодження в установленому порядку.